Master Fitness Lyftkedja - Par, Skivstänger tillbehör -23%
Master Fitness

Master Fitness Lyftkedja - Par, Skivstänger tillbehör

839 kr 1 090 kr

Säljs hos Träningsmaskiner SE · Frakt 299 kr · ✓ I lager

Se aktuellt pris →

Klicket öppnar butiken i ny flik. Traningsportalen.se får provision om du köper. Påverkar aldrig priset du betalar.

Varumärke: Master Fitness
Kategori: Styrketräning
EAN: 7330101220032

Produktinformation om Master Fitness Lyftkedja - Par, Skivstänger tillbehör

Beskrivningen bygger på butikens produktuppgifter. Uppgifterna är inte resultat från ett eget produkttest. Kontrollera aktuell märkning, variant och villkor hos butiken.

Kedjorna levereras i par inklusive hållare för 50 mm skivstång. Kedjorna är zinkpläterade med kromade hållare. Specifikationer: Längd: ca 150 cm Finns i följande vikter: 16 kg/par, 24 kg/par, 32 kg/par

Produktfakta

EAN enligt butiken
7330101220032
Butikens artikelnummer
500907

Uppgifterna kommer från Träningsmaskiner SE.

Kontrollera även butikens produktbeskrivning för fler uppgifter om mått, material och vad som ingår innan du väljer.

Jämför vikter, passform och vad som ingår

Utgå från övningarna och utrustningen du redan har. En skivstång måste passa viktskivornas håldiameter, och en bänk eller ställning behöver passa både övningen och det tillgängliga utrymmet. Jämför alltid samma antal delar och samma vikt när du bedömer priset.

  • Se om priset gäller en enda hantel, ett par eller ett helt set. Kontrollera om angiven vikt gäller per del eller totalt.
  • Matcha håldiameter och stångens hylsor. Kontrollera längd, lås och tillverkarens belastningsgränser innan du kombinerar delar.
  • För bänkar och ställningar: jämför inställningar och angiven totalbelastning enligt tillverkaren, inklusive hur användarens vikt räknas.
  • För band och justerbara vikter: kontrollera motståndsintervall och hur byte av vikt sker. Samma färg på ett band betyder inte samma motstånd hos olika märken.
Jämför sortimentet i kategorin

Jämför med andra produkter

Urvalet visar produkter i samma kategori med närliggande listade priser. Det är en prisjämförelse, inte ett test eller ett kvalitetsbetyg. Frakt kan tillkomma.

Jämförelse inom sortimentet
ProduktListat prisButik
Master Fitness Lyftkedja - Par, Skivstänger tillbehör839,00 krTräningsmaskiner SE
Nordic Fighter Hip Thrust Pad Small815,00 krTräningsmaskiner SE
Nordic Fighter Lyftarkätting, Skivstänger tillbehör805,00 krTräningsmaskiner SE
Master Fitness LANDMINE BC II639,00 krTräningsmaskiner SE